Wystawa malarstwa Agaty Golik i Anny Brzozowskiej

Wernisaż  w dniu 30 września 2014 roku w ZSP w Lublinie.

Wystawa czynna do 17 października 2014 roku, od poniedziałku do piątku.
Z A P R A S Z A M Y

Tegoroczne absolwentki Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie (specjalizacja Snycerstwo). Laureatki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013), Prezydenta Miasta Lublin (2011,2012,2013,2014) oraz Marszalka Województwa Lubelskiego (2010,2014). Brały udział w wielu plenerach malarskich, m.in. w Kazimierzu Dolnym, Zwierzyńcu, Jarosławiu. Reprezentowały szkołę m.in. na Ogólnopolskim Plenerze Rzeźbiarskim w Orońsku, gdzie zdobyły drugą nagrodę. Ich prace byty prezentowane na wystawach szkolnych i pozaszkolnych. Obecnie obie kontynuują naukę na ASP w Warszawie – Anna Brzozowska na Wydziale Architektury Wnętrz, Agata Golik na Wydziale Rzeźby.

Anna prezentuje prace wykonane techniką pasteli – wrażeniowe, ekspresyjne zapisy natury; Agata pełne świata i kontrastów motywy Lubelszczyzny.

Wystawa została zorganizowana ze środków pozyskanych ze Stypendium Marszalka Województwa Lubelskiego przyznanego obu absolwentkom.

pdf katalog z wystawy (1,06 MB)

archiwum1 Z ARCHIWUM ZSP W LUBLINIE

Agata Golik