Banasiewicz MatyldaAbsolwentka PLSP w Lublinie, specjalność wystawiennictwo, dyplom 1999 r. Magister sztuki, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie, kierunek: grafika, dyplom w pracowni grafiki komputerowej pod kierunkiem prof. Piotra Lecha. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, Stowarzyszenia Lubelski Plastyk oraz Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke. Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Grand Prix oraz I Nagroda w konkursie na logo i plakat 60-lecia UMCS w Lublinie. Zajmuje się twórczo malarstwem i grafiką. Udział w licznych plenerach malarskich, wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Nauczyciel mianowany w ZSP w Lublinie, nauczane przedmioty: rysunek i malarstwo, podstawy projektowania, reklama wizualna. Komisarz Ogólnopolskich Warsztatów „Metodyka nauczania rysunku i malarstwa w szkołach plastycznych” oraz Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego dla Nauczycieli Szkół Plastycznych. Udział w XXII wyjeździe naukowo -artystycznym z cyklu: POWRÓT DO ŹRÓDEŁ - WŁOCHY 2011: RZYM / UMBRIA / WENECJA BIENNALE organizowanym przez Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Linki zewnętrzne:

• Wystawa malarstwa Matyldy Bijas [W:] Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie [on-line]. [dostęp 2015.01.12] http://liceumplastyczne.lublin.pl

Galeria Nauczyciela

fot.1

fot.2

fot.3

fot.4Podpisy zdjęć:

  • fot. 1 - Matylda Bijas
aktualizowano wpis: 2015.01.15
zobacz także inne prace Nauczyciela w Galerii Absolwentów


| Powrót do strony głównej ZSP|